Narciarstwo

Z zawodowym instruktorem nauczysz się więcej i szybciej!

Specjalizujemy się w nauczaniu początkujących narciarzy i doskonaleniu techniki jazdy dla średniozaawansowanych.
Współpracujemy z austriacką szkołą narciarską AKTIV w Fugen/Zillertal/Tyrol/Austria oraz ze szkołą PAUL SKI w Gdańsku.
Możecie Państwo uczyć się narciarstwa zjazdowego lub snowbordu wg polskiego i austriackiego programu nauczania narciarstwa.

Szkolenie narciarskie w sezonie zimowym 2016/17 będzie realizowane głównie na terenie Kaszub w miejscowości PRZYWIDZ we współpracy ze szkołą narciarstwa PAUL SKI w Gdańsku.

Polecamy również kursy indywidualne , rodzinne i w gronie przyjaciół w austriackiej szkole narciarstwa AKTIV Fugen-Hochfugen, w której lekcje prowadzone są w języku niemieckim lub angielskim. Standardowe kursy dla dzieci lub dorosłych obejmują 4 godziny zajęć dziennie. W okresie od 15 do 20 stycznia 2017 będą kursy prowadzone po polsku. Szkoła również wynajmuje apartamenty i prowadzi wypożyczalnię i serwis sprzętu narciarskiego i snowbordowego.

Specjalną ofertą są wycieczki narciarskie po różnych regionach i trasach narciarskich.Wycieczka narciarska (tzw. skiguiding) na trasie zwanej Tuxergletscherrunde w Mayrhofen.

Tereny narciarskie


Penken

Ahorn

Dotychczas najwięcej szkoleń narciarskich przeprowadziliśmy w miejscowości Mayrhofen , która leży w centralnej części doliny Zillertal na wysokości 630 m npm. Jest międzynarodowym centrum narciarstwa zjazdowego i snowbordu. Rokrocznie przyjeżdża tu wielu turystów z Niemiec, Holandii, Rosji, Anglii, Polski, a nawet z USA, Kanady i Australii. Stąd do lodowca Tux (leży na wysokości 3250 m n.p.m.) jest 17 km, do Areny (165 km tras)-8 km, do Hochzillertal (145 km tras)-15 km, do stolicy Tyrolu Innsbrucka-60 km.Tereny narciarskie są położone na wysokości powyżej 1900 m. W samym Mayrhofen są dwa ośrodki narciarskie:
Ahorn – doskonale tereny dla początkujących, dla rodzin z dziećmi i tych narciarzy, którzy unikają tłoku na stoku. Dla wprawnych narciarzy jest trasa o długości 5 km. Penken – doskonałe tereny dla dzieci i początkujących , a także dla wytrawnych narciarzy. Tu znajduje się najbardziej stroma, sztucznie naśnieżana trasa narciarska w Austrii zwana Harakiri. Do dyspozycji narciarzy jest 157 km tras o różnym stopniu trudności.

 


Hintertux

HintertuxPolecamy również pobyty w innych kurortach narciarskich w Tyrolu:

Sölden ztal/ ÖtSt.Anton / ArlbergSerfaus / Fiss / LadisKitzbüheler AlpenScheffau/Ski Welt Wilder Kaiser-BrixentalSchlick 2000 / StubaitalŻyczę Państwu wspaniałego urlopu narciarskiego , niezapomnianych wrażeń i pełnego atrakcji wypoczynku po nartach.


Krzysztof Orzechowski